2014 - Sraz pacientů a zaměstnanců, konaný 27. - 28. září

V březnu letošního roku tomu byl rok, co existují naše stránky “Lázně Železnice“. První impuls k jejich založení byl náš “Komorní sraz ročníku 1958“ v září 2012. Po absolvování tohoto srazu jsem zjišťoval na internetu, zdali existují stránky o lázních Železnice. Po všemožném pátrání jsem zjistil, že nějaké existují, ale nejsou funkční, aktuální. Jsou mrtvé.

V té době mě kontaktovala Jaromírka. Řekl jsem jí o svém plánu a navrhnul, zda by nedělala redaktorku. Souhlasila. A tak, jako administrátor, jsem jí přidělil určitá práva tohoto redakčního systému a začali jsme budovat - utvářet tyto stránky. Sháněli jsme informace a kontakty jak na bývalé pacienty, tak na zaměstnance. Všichni známí spolupacienti i zaměstnanci, které jsme oslovili, nám ochotně poskytli všechny informace, které znali a chtěli zveřejnit. Hlavně Jindřiška Podmanická, Jana Semanová a mnoho jiných nejmenovaných spolupacientů a zaměstnanců.

Letos již, podle mne, nastal čas na další sraz, a to v trochu větším rozsahu, podle většího množství kontaktů. Pozvánku dostali lidé, kteří se znali, měli si co říci, a jezdili v letním období opakovaně do lázní. Takto jsem vybíral lidi přibližně stejného věku a s nadějí, že srazu se zúčastní a uvidí některé kamarády po více než 40 letech.

Na taková setkání není třeba zakládat občanská sdružení s nereálnými plány (jako např. Vláčkaři, o. s.). Na takový sraz stačí chuť, dobrá nálada a touha vidět se po mnoha letech. Zavzpomínat na pěkná dětská léta prožitá v lázních jak s kamarády, tak personálem lázní, který nám mnohdy s láskou a obětavostí sobě vlastní nahrazoval naše dlouhodobě chybějící rodiče. Za to jim i po mnoha letech VELKÝ A VŘELÝ DÍK!!!

Letošní setkání se, podle očekávání, vydařilo jak počasím, tak atmosférou. V koutku duše mohou litovat neúčasti Ti pozvaní, kterým to nedovolily objektivní překážky.

Nakonec jsme se shodli na tom, že sraz uspořádáme i přespříští rok.

Vratislav, říjen 2014

Poznámka: fotografie a video z tohoto komorního setkání naleznete v níže uvedených odkazech

Zúčastnili se a vyfoceni byli: Vráťa Charvát, Pepa Fikáček, Mirek Trier, Pepa Rabas, Zdeněk Bürgerstein, Mirek Hruška, Jirka Trnka, Petr Andrysík, Líba Bumbálková, Jana Semanová, Eliška Šimková, Hana Zouharová; Marie Dušková, Anna Krupičková, Alena Bašusová, Zdena Babáková, Jaroslava Kopecká, Eva Palasová, Hana Bláhová...

Zde naleznete fotografie z tohoto srazu

Video ze srazu


Komentáře

1. Přezdívka: Jindřiška, email: , 10.10.2014 14:39:42
Vráťo, díky moc za vložení na tyto webstránky krásných fotomomentek ze setkání ve vinárně v Železnici...... :-)

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY: každou stránku můžete okomentovat


LÁZNĚ MAJÍ NOVÉHO MAJITELE


01.10. 2019 19:08:07
27.08. 2017 22:30:40
117350
Lázně Železnice  přihlásit poslední změna: 28.11. 2017 17:31:23